YATIRIM DANIŞMANLIĞI

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

Son yıllarda ülkemizin gelişmekte olan ekonomisini gören birçok yabancı yatırımcı ülkemize hemen hemen her alanda yatırım yapmış ve yatırım yapmaya devam etmektedir. Bu yatırımcıların birçoğu maalesef münferit hareket ettiğinden veya yanlış yatırım danışmanları ile çalıştığından yatırımlarından kar elde edememiş ya da daha fazla zarar etmemek için yatırımını durdurmuştur.

Aslında hem devlet desteği hem de ülke ekonomisinin verdiği imkanların doğru değerlendirilmesi ile Türkiye ciddi bir kar gelirinin olabileceği fazlasıyla yeterli bir yatırım ülkesidir. Yabancı yatırımcıların doğru ve yerinde yatırım alanlarına yönelmesi ile nerdeyse dünyadaki birçok ülkede bulamayacakları kar gelirlerinin sağlayacağı alanlar olmasına rağmen yanlış yönlendirme veya eksik bilgiler ile yapılan yatırımlar zarar ederek yatırımcının yatırımını sonlandırmasına sebep olmaktadır.

Turkish Global yatırım danışmanlarının yaptıkları pazar çalışmaları, yeni yatırım alan ve projeleri resmi veri ve bilgilere dayalı araştırmaları sizi en doğru yatırıma yönlendirmek ile kalmayacak bunun yanında yatırımınızın devam ettiği sürelerde sizi güncel bilgiler ile yeni imkân ve fırsatlardan haberdar edecektir.

Aşağıda yatırım için önerdiğimiz ve ilgi alanına göre yönlendirdiğimiz yatırım alanları sıralanmıştır;

Restoran ve Kafe işletmeciliği: Türkiye de çalışan ve genç nüfus sayısın çok olmasından dolayı yıllardır en karlı yatırımlar arasında restoran ve kafeler gelmektedir ancak son dönem de yatırımcıların fazlaca eğildiği ve yatırım sayısının çok artması sebebi ile her restoran ve kafe yatırımcısına ciddi karlar bırakmamaktadır. Restoran ve kafe alanında yatırım yapacak yatırımcıların yıllardır faaliyet gösteren ve de bu alan isim yapan köklü firmalardan bayilik alarak bu işe girmelerini öneriyoruz. Bu alanda Turkish Global danışmanlığın anlaşmalı olduğu firmaları inceleyebilir ayrıntı bilgi alabilirsiniz.

Otel apart işletmeciliği: Bir turizm ülkesi olan Türkiye de karlı yatırımlardan bir diğeri de otelciliktir. Uygun bölgelerde ve doğru tercih edilen lokasyonlar da otel yatırımı ya da apart yatırımı yaparak da kar elde edebilir sıkı bir çalışma sonucunda çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Araç kiralama şirketi: Gelişmiş birçok ülkede olduğu gibi çeşitli sebeplerden dolayı Türkiye’deki şirketler ve şahıslar günlük aylık ve yıllık olarak araç kiralamaktadırlar. Türkiye de yapılabilecek ve ciddi bir gelir elde edilebilecek alanlardan birisi de araç kiralama yatırımıdır. Özellikle yatırım rakamlarının yüksek olmasıyla birlikte yatırımızı birkaç yılda iki katına katlamanız kaçınılmazdır. Doğru araçlar ve yetiştirilmiş kiralama personeli için Turkish Global yatırım danışmanlığından alacağınız danışmanlık sizi amacınıza hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıracaktır.

Sanayii ve Üretim: Türkiye, ülkeye yabancı yatırımcı çekmek, sanayi ve üretim alanında teşvik etmek için çok ciddi vergi muafiyeti, üretim alanı ve hammadde desteği sağlamaktadır.

Hastane yatırımı: Sağlık konusunda birçok ülkeden ileride olan Türkiye de hastaneler her zaman yatırımcısının yüzünü güldürmektedir. Türkiye’deki sağlık sistemi ile iç içe olan özel hastaneler çok önemli yatırım alanlarından birisi olmaya devam etmektedir. Doğru bölgelere yapılan hastane ve sağlık alanındaki yatırımlarla yatırımcılar çok ciddi kar elde etmektedirler.

Hayvancılık: Hayvancılık bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eksik kalan yatırım alanlarından birisidir. Artan nüfus ve büyük şehirlere taşınma oranın çok olması hayvansal ürünlerin değerlerini arttırdığı gibi arzını da arttırmıştır. Doğru bir şehirde doğru üretim araçları ile yapılacak hayvancılık yatırımı birçok yatırım alanına göre yatırımcısına daha fazla kar getirecektir. Hayvancılık alanında da devlet hem yerli hem de yabancı yatırımcıya hatırı sayılır destekler sunmaktadır.

İnternet üzerinden satış: Son yıllarda bütün dünyayı saran online satış siteleri Türkiye’de de fazlası ile ilgi görmektedir. Yeni sayılan bu satış tekniği ile birçok marka ve ürünün satışı online olarak yapılmakta ve halk tarafından fazlasıyla ilgi göstermektedir. Mevcut bulunan internet sitelerinin Türkiye gibi yüksek nüfuslu bir ülkeye yeterli gelmesi mümkün olmadığından hala profesyonel çalışan online satış siteleri ciddi karlar getiren yatırımlar arasında yer almaktadır.

Yukarıda birkaç başlık halinde paylaştığımız yatırım alanlarının yanı sıra yapmak istenilen yatırım rakamlarına bağlı olarak çok daha fazla yatırım alanı bulunmaktadır.

Sizin planladığınız veya elinizdeki bütçeye uygun yatırımlarla ilgili bilgi almak için Turkish Global yatırım danışmanları ile görüşerek en doğru yatırım alanını bulabilirsiniz.