HUKUK DANIŞMANLIĞI

HUKUK DANIŞMANLIĞI

Türkiye'de de diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi her yabancının kanuni hakları mevcuttur. Son dönemlerde Türkiye'ye sığınmacı, turist, yatırımcı ve çalışma amacı ile çok yoğun bir şekilde diğer ülkelerden yabancılar gelmektedir. Ülkemize gelen bu vatandaşlar ülkemizdeki haklarını tam olarak bilmemekte, değişen kanun ve yönetmelikleri tam olarak takip edememektedir.

Son dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti devleti ülkedeki kaçak giriş yapan, izinsiz çalışan, ikamet süresi dolmuş ve suça karışmış yabancı uyruklu vatandaşları sınır dışı (deport) etmektedir. Her ne kadar devlet olarak ülkesinde bulunmasını uygun görmedikleri kişileri sınır dışı (deport) etme hakkına sahip olsa da Türkiye de bulunan yabancıların özel durumlarını resmi olarak mahkeme yolu ile bildirmesi ile Türkiye de kalma hakkı ve hakkında alınmış sınır dışı (deport) edilme kararına itiraz hakkı bulunmaktadır. Yabancı hukukunda tecrübesi olan avukatlar ile doğru başvurular yapılır ise ülkede kalabilir, ülke dışında iseniz hakkınızdan giriş yasağına dava açabilirsiniz.

Bunun yanı sıra hakkınız olan birçok konuda yapmak istediğiniz başvurular veya takip edilmesini istediğiniz hukuki konuları uzman avukatlar aracılığı ile yapabilirsiniz.

Yabancılar hukukunda deneyimli Turkish Global avukatları ile ne gibi hukuki konularda çalışacağınız aşağıda sıralanmıştır

 

Üzerinde çalışma yaptığımız hukuki konular;

 

  • Sınır dışı (deport) kararlarına itiraz,
  • Giriş yasaklarının kaldırılması için dava açma,
  • Geri gönderme merkezlerinden salıverilme için idari gözetimin sonlandırılması davaları,
  • 250.000 Dolar değerinde ev alımıyla vatandaşlığa başvurma işlemleri,
  • Vatandaşlık hakkının edinilmesi ile doğan Vatandaşlık başvurusu,
  • Şirket kurulumu iş takibi